Oddziały 6-latków znajdują się w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim przy ulicy Długiej 1, natomiast oddziały 3,4,5-latków znajdują się w osobnym budynku przy ulicy Makowej 3. Dzieci przedszkolne mają możliwość korzystania ze szkolnego placu zabaw, boisk oraz hali sportowej, które znajdują się za budynkiem przedszkola.
Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami do naszych oddziałów
przedszkolnych, gdzie każdy dzień jest nową, fascynującą przygodą.
Przedszkole w Liścu Wielkim powstało w roku 2007 jako placówka z jednym oddziałem. Od roku 2012 roku, po modernizacji budynku przy ul. Makowej 3 znajdują się oddziały przedszkolne o nazwach: Krasnoludki, Gumisie, Smerfy, natomiast w budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa znajdują się oddziały dzieci 6-letnich o nazwach: Mróweczki i Pszczółki.
Na co dzień działania podejmowane w przedszkolu mają na celu wszechstronny rozwój dziecka poprzez: zabawę, edukację i opiekę. Oprócz charakterystycznych uroczystości takich jak: Pasowanie na Przedszkolaka, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Flagi Polskiej, naszą tradycją jest przygotowywanie przedstawień teatralnych pod hasłem "Rodzice-Dzieciom", "Nauczyciele-Dzieciom". Odbywa się to w dużej mierze, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców oraz owocnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Przedszkolaki uczestniczą w wielu akcjach, wycieczkach i projektach. W przedszkolu kultywuje się tradycje związane z folklorem. Tańce i piosenki ludowe dzieci prezentują na różnych konkursach, festynach i lokalnych imprezach. Podejmowane przez nas działania publikujemy na przedszkolnym facebooku oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa.
Języki obce
Kółko plastyczne
Kółko teatralne
Ogródek przedszkolny
Osobny budynek
Religia
Zajęcia sportowe