Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika
Adres
Trybunalska 17/25, 60-325 Poznań
Telefon
61 867 33 40
Fax
61 867 33 40
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika
  • Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika
Opis
Szkoła zapewnia dzieciom wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, rodzinną i przyjazną dziecku atmosferę, opiekę pedagoga, psychologa, logopedy i pielęgniarki, opiekę w świetlicy, śniadania i obiady w stołówce szkolnej. Pomieszczenia są przystosowane do pracy z najmłodszymi dziećmi. Tworzymy klasy dla dzieci sześcioletnich. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami pozaszkolnymi, m.in. z Radą Osiedla Grunwald Południe, Stowarzyszeniem „Rośnij ku słońcu” i „Razem dla edukacji”. Na terenie szkoły prężnie działa Rada Rodziców. Wspólnie organizujemy wiele imprez środowiskowych między innymi: Rodzinny Rajd Rowerowy, Naukowe Walentynki, Rodzinne śpiewanie i muzykowanie.
Języki
angielski
Osiągnięcia
Każdego roku uczniowie naszej szkoły osiągają w sprawdzianie zewnętrznym organizowanym przez CKE bardzo wysokie wyniki. Wielu z nich jest laureatami konkursów międzyszkolnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnokrajowym. Szkoła posiada: Certyfikat za Projekt Edukacyjny "Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ" Certyfikat za Projekt Edukacyjny "RABAN! RECYKLING, A NIE BAŁAGAN" Certyfikat za Projekt Edukacyjny "Wielkopolska to My - wczoraj, dziś, jutro" Certyfikat za Projekt Edukacyjny „Śladami Powstania Wielkopolskiego” Certyfikat "Szkoła bez przemocy" Certyfikat za Projekt Edukacyjny „Wielkopolski styl, czyli jak żyją i działają Wielkopolanie” Certyfikat Kreatywnej Szkoły za udział w projekcie „Wychowywać dla pokoju w zjednoczonej Europie, pamięć wojny w naszym wspólnym domu” Certyfikat poświadczający, że Szkoła Podstawowa nr 74 uczestnicząc w akcji bezpieczne wakacje prowadzi czynne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży Certyfikat za udział w projekcie „Decyduję o Europie – poznając ją” Certyfikat za udział w projekcie „Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/19-2018/19 - Patriotyzm XIX-wiecznych Wielkopolan fundamentem sukcesu Powstania Wielkopolskiego” Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji
Sześciolatek w pierwszej klasie
Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu w 2012 roku zajęła pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim i została uhonorowana tytułem laureata w konkursie ogłoszonym przez Panią Minister Krystynę Szumilas „Mam 6 lat”. Jego celem była promocja najciekawszych form aktywności rad rodziców, którym zależy na przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole. W Ogólnopolskim Konkursie udział wzięli rodzice z 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 97 finalistów, a spośród nich 32 laureatów. Obecnie w naszej szkole uczy się 232 dzieci w edukacji wczesnoszkolnej, w tym 15 uczniów, którzy w wieku sześciu lat podjęli naukę w szkole.
Zajęcia pozalekcyjne
Dla naszych uczniów proponujemy szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych między innymi: zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, kółko informatyczne, kółko plastyczne, zespół muzyczny, kółko teatralne, kółko matematyczne, kółko historyczne, koło turystyczne, szachy, nauka gry na gitarze, nordic walking. W ramach Klubu Kibica - Lecha Poznań grupowe wyjścia na mecze. Dodatkowo płatne: nauka tańca, zumba, nauka języków obcych, nauka jazdy na nartach i snowboardzie, judo, robotyka, techniki szybkiego uczenia się.