Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Poznań
Adres
Rawicka 12/14, 60-113 Poznań
Telefon
61 830-86-20
Fax
61 830-86-20
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Poznań
Opis
Nasza szkoła położona jest w zacisznej, willowej dzielnicy. Posiadamy profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Od roku szkolnego 2009/2010 utworzyliśmy klasy I wyłącznie z dzieci 6 letnich. Od roku szkolnego 2011/2012 tworzymy klasy sportowe o specjalności siatkówka - utworzone z uczniów klas IV. Oferujemy: - język angielski w klasach I-VI - naukę pływania dla kształcenia zintegrowanego prowadzoną na basenie przy ulicy Chwiałkowskiego - naukę jazdy na nartach – „Malta –Ski” - kursy języków obcych - atrakcyjną i szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych min. koło informatyczne, plastyczne, muzyczne (chór szkolny, nauka gry na gitarze), teatralne, redakcyjne, szachowe, naukowe (przyrodnicze, matematyczne, historyczne, językowe) i sportowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, karate). Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę szkolna i sportową (bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne, gimnastyczne, pracownia komputerowa, przyrodnicza, biblioteczne centrum multimedialne, boiska sportowe ze sztuczną trawą, siłownia na wolnym powietrzu, plac zabaw dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III). Oddziały przedszkolne dla dzieci 5 i 6-letnich prowadzimy od 2002 roku (zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną mamy specjalnie wyposażone sale dydaktyczne i plac zabaw dla najmłodszych). Zapewniamy opiekę i atrakcyjne zajęcia w świetlicy szkolnej czynnej w godzinach 7.00 - 17.00. Dla klas I i oddziałów przedszkolnych wydzieliliśmy odrębną świetlicę prowadzącą zajęcia opiekuńcze, gry, zabawy. Zatrudniamy pedagoga i psychologa szkolnego – oferujemy pomoc w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych (zajęcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców). Prowadzimy zajęcia specjalistyczne: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne i gimnastykę korekcyjną. W szkole funkcjonuje gabinet pielęgniarki szkolnej. Na terenie szkoły znajduje się kuchnia, która codziennie przygotowuje śniadania, napoje i dwudaniowe obiady. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III otrzymują bezpłatnie mleko i owoce. Corocznie organizujemy zajęcia "Zima w mieście" w okresie ferii zimowych oraz wyjazdy na zimowiska i kolonie letnie.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
- realizacja różnych projektów edukacyjnych, np. w klasach I-III „Z Pyrkiem bezpieczniej” oraz „Śladami poznańskiej Pyzy” - autorski program z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej - prowadzenie zajęć zapobiegających agresji i uczących empatii w oparciu o program A Kołodziejczyka „Spójrz inaczej” - realizacja wewnątrzszkolnego programu profilaktycznego „Uwaga – to ważne” kształcącego koncentrację uwagi u dzieci w młodszym wieku szkolnym - udział w programie „Od grosika do złotówki” - przystąpienie do grona szkół promujących zdrowie - zajęcia w ramach olimpijskiej szkoły tańca „Hajdasz” - w oddziałach przedszkolnych bezpłatne zajęcia: rytmika, j. angielski, logopedia, gimnastyka korekcyjna - bardzo dobre wyniki uczniów klas VI na sprawdzianie zewnętrznym kończącym naukę w szkole podstawowej - wysokie lokaty naszych uczniów w konkursach pozaszkolnych i sukcesy w zawodach sportowych na terenie miasta Poznania i województwa - ciekawe i atrakcyjne wycieczki, prezentacje, wystawy, konkursy i wyjazdy na „zielone szkoły” -Posiadane Certyfikaty: :Szkoła z klasą”, „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła przyjazna uczniom”, ”Szkoła promująca zdrowie”, dyplom „Szkoła z klimatem"
Dojazd
Dojazd autobusami 75, 80, 610, 616, 702 od ulicy Leszczyńskiej i Głogowskiej
Sześciolatek w pierwszej klasie
Od roku szkolnego2009/2010 utworzyliśmy klasy I wyłącznie z dzieci 6 letnich. Specjalnie wyposażyliśmy i dostosowaliśmy do nowej podstawy programowej salę dydaktyczną. Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy bogaty zestaw pomocy dydaktycznych i plac zabaw oraz bogato wyposażoną salę zabaw.
Zajęcia pozalekcyjne
Bezpłatne: zajęcia informatyczne, plastyczne, muzyczne, sportowe, teatralne oraz koła naukowe (przyrodnicze, językowe, matematyczne, historyczne,redakcyjne). Zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna. Odpłatne: nauka jazdy na nartach, kursy języków obcych, olimpijska szkoła tańca "Hajdasz", karate.